Action

Firma Action powstała w 1991 roku w Warszawie w 1997 roku otworzyła oddziały w Krakowie, Bytomiu i Szczecinie. W skład Action wchodzą: Actina sp. Z o.o., Sferis zp.

Z o.o., GRAM.pl Sp. Z o.

o., SFK i Pentagram. W 2002 roku został otwarty oddział poza granicami Polski we Lwowie i od tego czasu firma zaczęła działać na arenie międzynarodowej, biorąc udział w licznych przetargach. W chwili obecnej firma jest stabilna, ze sporym doświadczeniem i coraz większą ilością oddziałów na świecie. Do głównych zadań firmy należą: dystrybucja urządzeń komputerowych, rozwiązania sieciowe oraz rozwiązania logistyczne.

Firma jest na tyle ugruntowana, że może pochwalić się sporymi dochodami, które między innymi wykorzystuje na mecenat sportowy, sponsorując młodych ludzi lub nawet drużyny, notowana jest na giełdzie papierów wartościowych. Rozwój Action został zauważony przez organizatorów „Złotego Bella” i Action w 2014 roku otrzymał nagrodę za rozwój sieci dystrybucji jak również za najwyższy poziom kontaktów z klientami oraz wsparcie udzielane producentom.