Jakie projekty energetyczne dofinansowuje UE?

Unia Europejska od momentu wejścia Polskie do wspólnoty przeznaczyła miliardy euro na wspieranie polskiej energetyki. Podstawą strategii działań UE jest przekonanie, że warto wspierać słabsze kraje wspólnoty, bo lepiej funkcjonują gospodarka członków Unii przekłada się na lepsze działanie gospodarek pozostałych krajów członkowskich. Jak ma się to do energetyki? Odpowiedź jest prosta, gdy uświadomisz sobie, jak duże znaczenie mają ceny energii (wynikające m.

Firma axpol trading zajmuje się artykułami reklamowymi Obsługujemy duże spółki notowane na giełdzie inaczej niż inne biura rachunkowe Toruń

in. z kosztów jej pozyskania). Tańszy gaz i prąd to tańszy transport, niższe ceny produkcji i wiele innych zalet mających znaczenie dla całej gospodarki.

A jakie konkretne projekty w naszym kraju wpiera UE? Na liście największych inwestycji znajdziemy przede wszystkim dofinansowanie budowy gazociągów, np. Szczecin-Gdańsk albo Gustoszyn-Odolanów. Innym wartym wspomnienia projektem jest połączenie elektromagnetyczne Ełk Bis- Łomża, czyli część większego połączenia Polska-Litwa – projekt ważny na arenie międzynarodowej.

Pragmatiq Kancelaria Prawna