Kariera Explorera

Powyżej wspomnieliśmy o przeglądarce Internet Explorer i trudno nie napisać o niej kilku zdań więcej. Była to pierwsza przeglądarka stron WWW, która zyskała szerokie grono użytkowników i wyznaczała standardy w zakresie obsługi internetu oraz korzystania z witryn w nim publikowanych.

Powszechność IE wynikała z faktu, że był on i wciąż jest integralną częścią systemu Windows. Nie można tej aplikacji odinstalować, choć nikt nas nie zmusza, abyśmy z niej korzystali.

Jak już pisaliśmy wyżej, alternatyw jest sporo i są one znacznie lepiej oceniane aniżeli Internet Explorer. Długi czas przeglądarka od Microsoftu była przykładem kiepskiej dbałości o bezpieczeństwo połączeń, specjaliści od zabezpieczeń online wytykali jej liczne luki oraz błędy, które narażały na szwank prywatność surfujących.

Z czasem sporo zaczęło się zmieniać na lepsze, jednakże wizerunkowe straty nie zostały odrobione. Pozycja IE stopniowo słabnie na rzecz konkurencyjnych rozwiązań i dla internautów nie jest to zła wiadomość.

Należy jednak oddać programistom z Redmond, że wyciągnęli wnioski z potknięć i w materii efektywności i bezpieczeństwa Explorer zrobił spore postępy.

www.ciuchometr.pl