Książka uczy skupienia

Nie da się ukryć, że rozwój technologii ma w wielu aspektach życia wręcz zbawienny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Naukowcy i inżynierowie wprost prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych rozwiązań, które mogą pozytywnie wpływać na ułatwianie ludzkiego życia.

Innowacje w dużej mierze mają wpływ również na to, jak najchętniej spędzamy swój wolny czas. Coraz mniej osób w wolnym czasie z przyjemnością sięga po książkę.

Powoduje to nie tylko brak czasu, o którym tak chętnie i powszechnie wszyscy rozmawiają. Na tle innych rozrywek, oferowanych nam przez współczesną technologię, książki wydają się jednocześnie zbyt angażujące, jak i mało wciągające.

Przyzwyczajeni do ciągłego informacyjnego szumu, mamy coraz większe problemy ze skupieniem uwagi na stronach książki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten właśnie problem w przyszłości będzie dotyczył coraz większych rzesz współczesnych dzieci.

Od najmłodszych lat przyzwyczajone do migających, ruchliwych, a co najważniejsze – niewymagających koncentracji scen z ekranu komputera czy telewizora, mogą mieć problem z docenianiem treści, które trzeba samodzielnie odkryć, wysilając przy tym umysł.