Mobilne nośniki pamięci

Specyficzną kategorią jeśli chodzi o dyski, na których można przechowywać dane, są modele przenośne. Sprawdzają się w różnych sytuacjach. Większość z nas korzysta z pendrive’ów, zwanych również pamięciami flash. Podłączane do komputera na USB są w stanie pomieścić nawet kilkadziesiąt gigabajtów danych, choć jeszcze jakiś czas temu luksusem był dysk o pojemności 256 MB.

To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy zapisać duże dokumenty i na przykład zabrać je ze sobą. Stanowią także bardzo użyteczne narzędzie do przygotowywania wydruków w punktach ksero lub na uczelni. Pendrive jest mały i lekki, bez problemu schowamy go do kieszeni lub torebki. Warto zatem się w niego zaopatrzyć.

Nieco większe są dyski przenośne, zwykle podłączane do peceta przez złącze USB. Taki dysk jest w stanie pomieścić setki gigabajtów danych i może być z powodzeniem używany, by zapewnić backup (kopię zapasową) systemu. Wybornie nadaje się również do przechowywania gier lub muzyki. Cena takich dysków znacznie spadła, dzięki czemu stały się one ogólnodostępne.

medest.org.pl