Najważniejsze święta w USA

Tak jak w każdym innym kraju na świecie, w Stanach Zjednoczonych ludzie także lubią świętować. Okazji do spotkań z rodziną i przyjaciółmi zawsze jest sporo, ale kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. Co roku 4 lipca obchodzone jest Święto Niepodległości.

W tym dniu organizowane są pochody, parady, pokazy fajerwerków, a także liczne festyny. Jest to chyba najbardziej kolorowe święto w USA, kiedy każdy pokazuje jak bardzo jest dumny z kraju, w którym żyje. Memorial Day, obchodzone w ostatni poniedziałek maja, jest świętem znacznie bardziej spokojnym, melancholijnym i nastawionym na wspominanie tych, którzy polegli w obronie kraju.

11 listopada obchodzony jest Dzień Weterana – kolejny dowód na to, że ojczyzna nie zapomina o ludziach, którzy walczą w jej imieniu. W tym zestawieniu nie może też zabraknąć doskonale wszystkim znanego Halloween – obchodzonego co roku, dokładnie 31 października. Na ten jeden dzień miasta zmieniają się w scenerie z horrorów, a ludzie przebierają się za swoje ulubione postaci z filmów i książek.

Mimo, że ta tradycja połączona jest ze świętem zmarłych, jest ona niezwykle radosna i pełna ekscytacji.

www.wyrowinski.org.pl