Parę słów o Panasonic

Panasonic to firma japońska, z siedzibą w Tokio, o bardzo długiej i imponującej historii. Została założona w 1918 roku, przez Konosuke Matsushita, dziś jest czołową marką znanego koncernu Panasonic Corporation (dawniej Matsushita Electric).

Panasonic stawia przede wszystkim na rozwój, dzięki innowacyjnym technologiom stara się sprostać wymaganiom ludzi oferując szeroką gamę produktów różnego rodzaju. Dziś Panasonic zatrudnia blisko 300000 osób, ma siedziby na całym świecie, dbając o rozwój technologii i sprzętu elektronicznego.

Jest jednym z czołowych producentów cyfrowych aparatów, telewizorów, odtwarzaczy i nagrywarek DVD, a przede wszystkim bardzo nowoczesnych i wyspecjalizowanych komputerów przenośnych, o nazwie Toughbook’i. W Europie sprawnie działa Panasonic Europe, z siedzibą w 35 krajach UE i Wspólnoty Niepodległych Państw.

Panasonic przy tym jest korporacją dbającą o swoich pracowników, ceni przede wszystkim chęć naukiinnowacyjność, zachowując przy tym zasady zrównoważonego rozwoju.