Piłka ręczna

Polska przygoda z piłką ręczną rozpoczęła się już dawno temu, jednakże dopiero ostatnie sukcesy naszych szczypiornistów stały się symbolem polskiej narodowej walki o medale. Brązowy medal w Igrzyskach Olimpijskich w 1976 roku, srebrne medale w Pucharze Świata, złoto i srebro zdobyte w Superpucharze w 2007 oraz 2013 roku to niebywałe sukcesy naszych zawodników. Nie bez znaczenia są także osiągnięcia w Mistrzostwach Świata, będących niewątpliwie wielką imprezą sportową, weryfikującą liderów i zespoły o mniejszych możliwościach.

Stanowiące o tym, kto jest najlepszy, najlepszy ze wszystkich. To właśnie w tej prestiżowej imprezie polscy szczypiorniści w 2007 roku zajęli drugie miejsce, zdobywając srebrny medal a także w 2009 osiągając trzecie miejsce na podium. Odbywające się w Katarze w 2015 roku Ostatnie Mistrzostwa Świata zapewniły, nam kibicom, mnóstwo emocji, wrażeń bezcennych, szczególnie, że mecze o najwyższą stawkę były bardzo wyrównanymi.

Właśnie tam Polacy po bardzo dramatycznym spotkaniu z Hiszpanami, spotkaniu, w trakcie, którego losy ważyły się do ostatniego gwizdka, zdobyli brązowy medal, pokazując nam wszystkim, że wiara, walka i ciężka praca są drogą do sukcesu.