Poczytajmy razem

Wiele par, szczególnie na początku ich związków, pragnie niemal wszystko robić razem. Bardzo chętnie dzielą nie tylko swoje pasje, ale także domowe obowiązki.

Jeśli uczucie łączy w parę dwoje ludzi, którzy są zakochani nie tylko w sobie, ale również w literaturze, często pojawia się pragnienie, by również wspólnie czytać. Niestety, nie zawsze wygląda to tak różowo, jak mogłoby się z pozoru wydawać.

Czytanie tej samej literatury często związane jest również z dyskusjami na tematy, które porusza autor danego dzieła. Aby rozmowy były jak najbardziej na czasie i pełne emocji, najlepiej jest robić to na świeżo”, gdy obydwaj interlokutorzy są na tym samym etapie czytania.

Zwykle nie jest to wykonalne. Jednoczesne czytanie, by było wygodne i wykonalne, wymaga zwykle posiadania dwóch egzemplarzy tej samej książki, a także dysponowania podobnym czasem i równowagą w szybkości przyswajania słów.

W tej kategorii wyższość nad książkami zyskują więc audiobooki. Spokojnie można usiąść wspólnie pod kocem w zimowy wieczór, podzielić się słuchawkami i wspólnie słuchać wybranego dzieła.

Nie będzie to co prawda tak magiczne, jak wspólne czytanie klasycznych książek, jednak z pewnością będzie o wiele bardziej praktyczne.