Polityka w USA

Sytuacja polityczna w Stanach Zjednoczonych jest daleka od spokojnej i idealnej. Każdy dzień przynosi nowe afery i wyzwania.

Jeśli chodzi o podział władzy w USA, prym wiodą dwie partie – Partia Demokratyczna i Partia Republikańska. Partia Demokratyczna jest najstarszą partią w USA.

Jej poglądy można scharakteryzować jako liberalne, a prezydentem z jej ramienia jest oczywiście Barack Obama. Partia Demokratyczna ubiega się między innymi o prawa mniejszości, równouprawnienie kobiet, legalizację aborcji i eutanazji, jak również i legalizację małżeństw homoseksualnych.

Partia Demokratyczna jest w Stanach Zjednoczonych dość intensywnie wspierana i promowana zarówno przez gwiazdy filmowe, jak i muzyczne. Partia Republikańska jest natomiast kompletnym przeciwieństwem Partii Demokratycznej.

Jej poglądy są stricte konserwatywne, a jej najbardziej znanym przedstawicielem jest Mitt Romney – główny przeciwnik Obamy w ostatnich wyborach prezydenckich. Partia Republikańska, oprócz tego, że sprzeciwia się większości celów proponowanych przez Demokratów, skupia się na przeforsowaniu niskich podatków, walce z przestępczością i rozwoju armii.