Sport w podeszłym wieku

Sport to podobno lekarstwo na wiele dolegliwości podeszłego wieku. Basen czy spacery to dobra alternatywa dla ludzi starszych, którzy często zapominają o tym by zadbać o swoją kondycję.

A tymczasem okazuje się, że aktywność fizyczna poprawia wydolność organizmu nie jednego dziadka i nie jednej babci. Osoby strasze uprawiające różne dyscypliny sportowe mówią o wzroście odporności czy lepszym samopoczuciu.

Ponadto badania dowodzą, że aktywność fizyczna osób po sześćdziesiątym roku życia wpływa na mięśnie, a to w znaczny sposób przekłada się na dobry stan stawów i kręgosłupa. U osób starszych, które regularnie uprawiają sport rzadziej występują choroby serca bowiem taka aktywność wpływa na poprawę układu krążenia.

Ponadto sport daje większe szanse na powrót do zdrowia osobom, które cierpią na różnorakie schorzenia. Osoby w podeszłym wieku, które żyją aktywnie częściej zdrowiej się odżywiają, porzucają nałóg palenia papierosów, dzięki czemu żyją dłużej i mogą cieszyć się jesienią życia, nie potrzebując przy tym opieki osób trzecich.

Okulary sportowe fotochromowe