Sport wśród młodych ludzi

Jeszcze dziesięć czy piętnaście lat temu osiedlowe boiska przepełnione były młodymi ludźmi, a w letnie dni trudno było się do nich dopchać, żeby móc rozegrać mecz z przyjaciółmi. Warto mieć na uwadze, że ówczesna infrastruktura była zdecydowanie gorsza od obecnej.

W piłkę grało się nie na ratanowych boiskach, ale na betonie, a za słupki bramek nierzadko służyły szkolne plecaki. Mimo tego, większość młodych systematycznie uprawiała sport i przeznaczała na niego znaczny procent swojego wolnego czasu.

Dzisiaj w wielu miastach i wsiach znaleźć można nowoczesne ośrodki sportowe, które są znakomicie wyposażone, a mimo to pojawia się na nich zdecydowanie mniej młodzieży. Z czego to wynika? Zapewne w dużej mierze z tego, że młodzi wolą spędzać czas przed monitorami swoich komputerów, w czym oczywiście nie ma nic złego, jeśli nie robi się tego zbyt często.

Rodzice powinni dostrzegać ten problem i jeśli ich dzieci również nie wykazują zainteresowania sportem, to niemal koniecznością jest zachęcenie ich do aktywności fizycznej. Najlepszym sposobem są chyba wspólne wypady na boisko czy też na rower.

Jeśli już we wczesnym dzieciństwie zaszczepi się u swoich pociech zamiłowanie do sportu, to z pewnością w dorosłym życiu będą one prowadziły aktywniejszy tryb życia. Sport jest przecież czystą przyjemnością, która może nam przynieść same dobre rzeczy.

Młodzi ludzie posiadający zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego i nie uprawiający sportu w wolnym czasie mogą szybko przytyć czy też nabawić się innych problemów natury zdrowotnej.

funkcje.mapy-navi.com.pl