Squash. Graj przez cały rok

Squash nie ma takiej rangi jak tenis ziemny, jednak poziom emocji czy satysfakcji z wygranej jest co najmniej równie wysoki. Squash ma nawet pewną przewagę na tenisem. Otóż można w niego grać niezależnie od tego, jaką mamy porę roku. Pogoda w danym dniu też nie ma znaczenia. W końcu w squasha gra się na zakrytym korcie. W Polsce sport ten cieszy się coraz większą popularnością.

Nie brakuje też miejsc, w których można skorzystać z pełnowymiarowych kortów. Squash nie jest też szczególnie wymagający finansowo. Dzięki temu za grę można się zabrać bez szczególnie zasobnego portfela. Zresztą na pierwszych squashowych spotkaniach i tak najlepiej skorzystać z wypożyczonego sprzętu. Dopiero, gdy stwierdzisz, że gra Ci odpowiada, warto sięgnąć po kartę kredytową i wybrać się do sklepu ze sprzętem. Squash jest zdecydowanie grą towarzyską.

W dodatku wymaga zachowania pewnej kultury. Głównie wtedy, gdy nie mamy trzeciej osoby w roli sędziego. W końcu zawodnicy odbijają piłkę w tej samej przestrzeni i nie mogą przeszkadzać sobie nawzajem. Utrudnianie odbić jest uznawane za złamanie reguł i wówczas poszkodowana osoba powtarza serw albo zdobywa punkt. Dlatego w squasha warto zagrać z dobrym znajomym, a na kort wchodzić głównie z nastawieniem na dobrą zabawę, a nie walkę na śmierć i życie. Co jeszcze warto wiedzieć o squashu? Przede wszystkim to, że skuteczna gra wymaga doskonałej kondycji.

Jeśli dobrze się bawiąc, chcesz jednocześnie zadbać o zdrowie i sylwetkę, squash będzie strzałem w dziesiątkę.