Tajwańska firma z pierwszej trójki.

Na różnych listach najlepiej prosperujących firm w branży IT często pojawia się nazwa Foxconn. To tajwańska korporacja o zasięgu międzynarodowym, powstała w 1974 zajmująca się głównie elektroniką.

Nazwa nie jest tak znana, zwłaszcza w Polsce, jak większość amerykańskich gigantów, dlatego tym bardziej warto poświęć chwilę na zdobycie informacji i poszerzenie wiedzy na temat jej działalności. Foxconn według niektórych źródeł to największy producent elektroniki i komponentów komputerowych na świecie.

Zatrudnia ponad milion osób na całym świecie, co jest nie małym osiągnięciem, mając swoich przedstawicieli w wielu krajach od USA, przez Meksyk, Malezje, aż po kraje Europejskie (w tym bardzo duży oddział w Republice Czeskiej). Swoją sławę i zyski zawdzięcza przede wszystkim licznym kontaktom handlowym, dostarcza produkty dla takich „sław”, jak Apple (iPody, iPhony, MacBooki), płyty główne do systemów alarmowych z chipsetami dla Intela, komputery osobiste i laptopy na zlecenie firmy Dell, Xbox’y dla Microsoftu, czy telefony dla Motoroli, ma więc udziały w rozwoju praktycznie wszystkich większych firmy IT na rynku.