Zbyt duże dofinansowania na środowisko?

W Polsce coraz więcej mówi się o ochronie środowiska. Zaczynamy rozumieć, ze recycling czy oszczędzanie wody to kwestie istotne i że w dłuższej perspektywie mają one duży wpływ na jakość życia w naszym kraju, a także na całym kontynencie czy nawet na świecie. Konieczność ochrony środowiska jest też mocno podkreślana w Unii Europejskiej.

Na cele tego rodzaju wydaje się ogromne środki – również w naszym kraju. Patrząc na same zestawienia kwot przeznaczonych na ochronę środowiska można stać się prawdziwym eko-sceptykiem. Najdroższe projekty potrafią osiągać wartość zbliżoną do miliarda złotych.

Oznacza to, że każde roku z unijnej kasy wydawane są setki milionów złotych na ochronę środowiska w naszym kraju. Czy to błąd? Niekoniecznie. Ochrona konkretnego gatunku zwierzęcia może wzbudzać wątpliwości, jednak już ochrona czystości wód albo jakości zieleni to kwestia, której trudno się sprzeciwiać.

Nawet duże spółki giełdowe powierzyły kadry i płace naszemu biuru rachunkowemu

Dlaczego? Ponieważ mają one bezpośrednie przełożenie na jakość naszego życia. Czysta woda, czyste powietrze czy zdrowe „zielona płuca” wokół miast – to wszystko jest na niezbędne do normalnego funkcjonowania.

Polecam stronę o badaniach NPS