Największe polskie serwisy informacyjne

Portale o największym zasięgu czyta w Polsce kilkanaście milionów osób miesięcznie. Rozwój Internetu sprawił, że coraz więcej osób wiedzę o aktualnych wydarzeniach z kraju i ze świata czerpie głównie (a coraz częściej wyłącznie) z sieci.

To efekt m.in.

coraz lepiej redagowanych internetowych stron informacyjnych. Wiele osób zaczyna dzień od przeczytania najnowszych newsów w jakimś dużym ogólnopolskim serwisie.

Z danych Megapanelu PBI/Gemius obejmujących marzec 2014 r. wynika, że najpopularniejszym portalem informacyjnym w Polsce jest Onet.

pl, który w ciągu miesiąca odwiedziło ponad 13,5 miliona użytkowników. Drugie miejsca zajęła Wirtualna Polska z wynikiem na poziomie 11,9 miliona użytkowników.

Ostatnie miejsce na podium przypadło portalowi „Gazety Wyborczej” (gazeta.pl), który odwiedza miesięcznie nieco ponad 10 milionów osób.

Kolejne raporty dotyczące poziomu czytelnictwa prasy wskazują, że coraz mniej osób decyduje się na kupno tradycyjnych gazet. Zastępują je właśnie internetowe strony informacyjne.