Basen o każdej porze

Basen to jedna z pierwszych rzeczy, które powinny przyjść nam do głowy, gdy myślimy o zagospodarowaniu wolnego czasu. Dlaczego akurat pływanie w sztucznym zbiorniku jest tak trafnym wyborem? Powodów jest przynajmniej kilka. Jako pierwsze, warto wymienić zdrowotne efekty pływania – nie tylko zresztą na basenie. Pływając, uruchamiamy wszystkie mięśnie.

Do tego ćwiczymy kondycję. Regularne uprawianie tej formy aktywności może z powodzeniem zastąpić zarówno bieganie, jak i siłownie – dopóki nie zależy nam na idealnym wyrzeźbieniu konkretnej partii mięśni. Na basenie poprawimy wygląd sylwetki i zapewnimy sobie wiele zdrowotnych profitów. Zaletą pływania jest również to, że nie sposób przeciążyć w ten sposób stawów.

Wizyty na basenie są zalecane nawet kobietom w ciąży, które – jak wiadomo – powinny szczególnie dbać o własne zdrowie. Przebywanie w środowisku wodnym odciąża kręgosłup i zmęczone nogi. Innym plusem wizyt na basenie jest to, że ta forma spędzania czasu nie jest zarezerwowana dla konkretnej pory roku. O ile tylko śnieg nie zasypia nam drogi dojazdowej do najbliższego basenu, pływać możemy nawet w środku zimy.

Dzięki temu na pewno łatwiej zniesiemy trudne warunki jesienno-zimowe. Katar, grypa i inne schorzenia ominą nas szerokim łukiem. Wszystko dzięki temu, że pływanie wzmocni nasz układ odpornościowy, który znacznie lepiej poradzi sobie z atakującymi organizm bakteriami i wirusami. Warto jednak pamiętać o tym, że basen – aby był sposobem na rozrywkę, nie może być traktowany jako pole do „walki”.

Pływaj tyle, ile jesteś w stanie bez dużego wysiłku. Skorzystaj też z dodatkowych atrakcji, takich jak natryski czy zjeżdżalnie.